headerphoto
Start

Zasady czyszczenia parą w domu

Czyszczenia techniczne wykorzystywane są w pomieszczeniach typu hale czy silosy, zdecydowanie nie nadaje się do wykorzystywania w domowych warunkach.

W mieszkaniach najlepiej sprawdzi się czyszczenie parą, które jest nie tylko skuteczne, ale również bardzo wygodne.

Parownice posiadają wiele zalet. Między innymi nie przyczyniają się do powstawania alergii, gdyż nie pozostawiają nawet najmniejszych śladów po użytych wcześniej preparatach, które albo podrażniają skórę albo wywołują dość męczące alergie.

Z pomocą pary bez najmniejszego wysiłku usunąć można kamień, stary tłuszcz z piekarnika, dodatkowo posiada właściwości pomagające w walce z roztoczami. Za parownice zapłacić trzeba od 200 do nawet 1500 złotych, jednak warto zainwestować w nie nawet większą sumę, bowiem takim urządzeniem można wysprzątać niemal cały dom, bowiem para nie niszczy większości powierzchni ( wyjątek stanowią tu podłogi olejowane i woskowane, dywany oraz tapicerki, na które gorąca para nie wpływa zbyt pozytywnie).

Jeśli jednak mamy jakiekolwiek wątpliwości czy dany materiał wytrzyma próbę czyszczenia należy przeprowadzić odpowiedni test. Próbę czyszczenia należy przeprowadzić na niewielkiej, najlepiej mało widocznej powierzchni - w razie powstania niewielkich uszkodzeń będą one mniej widoczne.

Poza przeprowadzaniem porządków gorąca para idealnie sprawdzi się do odświeżania ubrań ( do wielu parownic dołączone są specjalne szczotki czy dysze służące do odzieży). Wielu użytkowników chwali sobie te urządzenia również za to, że bardzo skutecznie pozwalają pozbyć się nieprzyjemnych woni z pomieszczenia - szczególnie dobrze radzą sobie z usuwaniem dymu papierosowego.

Używanie do czyszczenia gorącej pary jest nie tylko bardzo ekologiczne, ale również niemal całkowicie bezpieczne dla osób przebywających w pomieszczeniu, jedyne ryzyko wiąże się z oparzeniem, dlatego warto przy pracy zachować minimum ostrożności.

Czyszczenie parą znajduje również zastosowanie w czysczeniu na skalę przmysłową. Takich usług dostarcza np. firma z Lublina http://czyszczeniatechniczne.eu/, która oferuje usługi porządkowe na skalę przemyslową.

Galeria zdjęć:

hobby

rozrywka

czas wolny


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany