headerphoto
Start

Pilates - idealny trening dla Ciebie

Każdy z nas chciałby być zdrowy, wysportowany, mieć pięknie ukształtowane i wręcz wyrzeźbione ciało.

Stosujemy więc najrozmaitsze diety, chodzimy na siłownię, biegamy, a efektów naszej ciężkiej pracy nie widać lub postępują one bardzo powoli. Zniechęcamy się więc i przestajemy ćwiczyć.
Czy jest jakiś sposób aby osiągnąć wymarzony cel jednocześnie nie przerzucając ton żelastwa na siłowni, czy katując się dietami. Jest, trzeba poznać tajniki pilates.
Pilates to forma treningu całego ciała, która łączy takie pozornie niepasujące do siebie elementy jak joga, balet i typowy trening siłowy. Jest to zestaw ćwiczeń mających na celu poprawienie elastyczności ciała, ogólnego samopoczucia i dogłębnego poznania możliwości i ograniczeń organizmu. Zgłębiając tajniki pilates można zwiększyć siłę mięśni całego ciała, wzmocnić stabilizację mięśniową kręgosłupa, uzyskać prawidłową postawę ciała oraz zrelaksować organizm. Pilates to także skuteczna forma odchudzania, i to bez dużego wysiłku jakiego wymagał np. jogging czy ćwiczenia na siłowni, uczy też prawidłowego oddychania, dbając o prawidłowe dotlenienie organizmu.
Każdy z nas oprócz uczestnictwa w zajęciach, sam może ukończyć kurs na instruktora pilates, organizowanych przez wiele firm (przykładowo przez mypilatesmethods.com), w tym Polską Akademię Sportu. Trwa on kilka tygodni i pozwala na poznanie wszystkich tajników tej formy treningów. Instruktorzy zajęć takich jak szkolenia fitness, kończąc kurs na instruktora pilates, mogą rozszerzyć profil swojej działalności i przyciągnąć na swoje zajęcia osoby zainteresowane poznaniem tajników pilates. Może właśnie w taki sposób znajdą motywację do rozpoczęcia szkolenia fitness, w szybki i skuteczny sposób osiągając szczupłą sylwetkę.

Galeria zdjęć:

hobby

rozrywka

czas wolny

sport


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany